STLSRT850T240
STELPRO SRT850T-240 SSR RELAY ELEC HEATSINKW/TRANS 240VAC 2 PH 23A
Inventory
Available for backorder
Unavailable for pick up Abbotsford
Qty EA
Manufacturer:STELPRO
Manufacturer #:SRT850T-240
Country of origin:Canada
Description
SSR Type Electronic Relay with Heat Sink, 23 A to 240 VAC, 2 Phase, 60 Hz with transformer. For installations that require greater control capacity, choose our high-performance models for installation in an external junction box.