SIEP1C42MC400AT
SIEMENS P1C42MC400AT INT 3PH 4W 400A 42CCTAL CONVERT NEXT GEN P1
Inventory
Available for backorder
Unavailable for pick up Abbotsford
Qty EA
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:P1C42MC400AT
Description
Panelboard type-P1. Next gen-P1 main convertible interior.
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Panelboards
Item Name Panelboard Interior Type Convertible, Lockable, UV-Resistant
Voltage Rating 120/208 V Amperage Rating 400 A
Phase 3 Number of Circuits 42
Dimensions 508 mm W x 146 mm D x 1727 mm H Number of Wires 4