SIEMBKFD33225A
SIEMENS CANADA MBKFD33225A Main Breaker Mounting Kit with 3-Pole FXD6 225A Breaker
Inventory
Available for backorder
Unavailable for pick up Abbotsford
Qty EA
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:MBKFD33225A
Country of origin:Canada
Description
Main Breaker Mounting Kit with 3-Pole FXD6 225A Breaker for Type P1 Panelboards.
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Panelboards
Item Name Main/Sub-Feed Breaker Mounting Kit Amperage Rating 225 A
Phase 3 Interrupt Rating 65 kA at 240 V, 22 kA at 600 V